BİLET AL
“Cazın Kartalları” Mersinli Sanatseverlerle Buluşacak

“Cazın Kartalları” Mersinli Sanatseverlerle Buluşacak

Uluslararası Mersin Müzik Festivali’nin 10. yıl açılış öncesi kutlamaları kapsamında dün başlayan ve büyük ilgi gören konserler Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın Cazın Kartalları Orkestrası ile devam ediyor.

Şef Üsteğmen M. Sabri Belce yönetimindeki Cazın Kartalları Orkestrası, 27 Nisan Çarşamba günü, saat 18.30’da Toroslar Belediyesi Mehmetçik Parkı’nda, 28 Nisan Perşembe günü saat 20.15’te Atatürk Parkı Açıkhava Tiyatrosu’nda ve 29 Nisan Cuma günü de saat 18.30’da Forum Mersin AVM’de vereceği ücretsiz konserlerle sanatseverlere keyifli saatler yaşatacak.

1955 yılında Hava Kuvvetleri Bando ve Armoni Mızıkası adıyla Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde kurulan ve sonrasında Ankara, İzmir ve Zonguldak Caz Festivalleri’nde başarılı konserler veren orkestranın adı Cazın Kartalları olarak değiştirildi. 56 yıllık müzikal geçmişiyle Türk çok sesli müzik yaşantısına değerli katkılarda bulunan Orkestra; Almanya, Fransa, Belçika, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Bosna-Hersek, Romanya gibi Avrupa ülkelerinde ve ülkemizde gerçekleştirdiği konserler, radyo-televizyon programları ile ilgili çevrelerin takdirini kazandı.

2007 yılında Avrupa’nın saygın festivallerinin yer aldığı Avrupa Festivaller Birliği’ne (EFA) kabul edilen Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 1 Mayıs 2011 Pazar günü, Avrupa’nın en ünlü orkestralarından Festival Strings Lucerne konseriyle başlayacak.

Sanat Etkinlikleri Derneği organizasyonu ve Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve Mersin’deki sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile gerçekleştirilen Festivalin Yürütme Kurulu Başkanlığını, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Faik Burakgazi, sanat yönetmenliğini ise Devlet Opera ve Balesi eski genel müdürü Remzi Buharalı üstleniyor.

CAZIN KARTALLARI ORKESTRASI KONSER PROGRAMI:
27 Nisan 2011 Çarşamba, Toroslar Belediyesi Mehmetçik Parkı, 18.30
28 Nisan 2011 Perşembe, Atatürk Parkı Açıkhava Tiyatrosu, 20.15
29 Nisan 2011 Cuma, Forum Mersin AVM, 18.30         

  • Bilgi için
  • Renan Yıldırım

10. Mersin Uluslararası Müzik Festivali