BİLET AL
Bir Konserden Daha Fazlası; Mersin’de “Salut Salon Quartet” Rüzgarı

Bir Konserden Daha Fazlası; Mersin’de “Salut Salon Quartet” Rüzgarı

Mersinlilerin yoğun ilgisiyle kapalı gişe konser gerçekleştiren Salut Salon Quartet,mizah, klasik müzik ve aşk şarkılarından oluşan repertuvarlarıyla dinleyenlerini kendisine hayran bıraktı.

17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Salut Salon Quartet’i 29 Nisan 2018 Pazar günü saat: 20.00’de Mersin Kültür Merkezi’nde Mersinli sanatseverlerle buluşturdu. Mersinlilerin yoğun ilgisiyle kapalı gişe seslendirilen konserde, Prokofiev, Piazzolla, Bach, Vivaldi ve Rachmanninov’un eserlerinden seçme parçalarla birlikte Fransız aşk şarkıları, Chansons, Marilyn Monroe ve Herbert Grönemeyer şarkıları, Erich Fried’in aşk şiirlerinden oluşan bir repertuvarı seslendirdi. Oda müziği dörtlüsü olarak Hamburg’ta kurulan Topluluk, Angelica Bachman, Olga Shkrygunova, Meta Hüper, Romy Katja, isimlerinden oluşuyor.

Mizah, klasik müzik ve aşk şarkılarını aynı sahnede buluşturarak hayranlık uyandıran bir performans sergileyen Salut Salon, konser bitiminde ise bis olarak seslendirdikleri Astor Piazzola’nın Liber Tango eserini ünlü kanun sanatçısı Ahmet Baran eşliğinde seslendirdi. Konserin konuk sanatçısı Ahmet Baran, Arjantinli tango müziği ve bandoneon ustası Piazzolla’nın bu eşsiz eserinin seslendirilişine kanunu ile katılarak sanatseverlere unutulmaz bir müzik şöleni sundu. Sanatçılar, seyircilerin yoğun ilgisiyle Mersin Kültür Merkezi Fuaye’sinde uzun süre, imza, fotoğraf çekimi ve söyleşi gerçekleştirdi.