BİLET AL
BURAY

BURAY

“Buray” Konseri

Şarkılarıyla gençliğin gönlünde taht kuran Kıbrıslı pop müzik sanatçısı Buray,

Mersinli hayranlarıyla buluşacak.

    19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, pop müziğinin sevilen isimlerinden Buray’ı 11 Nisan 2020 Cumartesi saat: 20.00’de Toroslar Belediyesi Amfi Tiyatrosu’nda Mersinli hayranlarıyla ücretsiz olarak buluşturacak. Sanatçı, İstersen, Aşk Mı Lazım, Sen Sevda Mısın, Aşk Bitsin, gibi sevilen şarkılarını seslendirecek.  

    Bir söyleşisinde, "Türkiye'ye, dünyaya, gezegene, iyiyi, doğruyu, güzeli, anlatmak için bütün enerjimi kullanacağım" diyen ve asıl adı Buray Hoşsöz olan Sanatçı, 15 Haziran 1984’te Lefkoşa’da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Müzik eğitimini, daha sonra İngiltere‘de University of Glamorgan’da Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine yüksek lisansını tamamladı. Müzik kariyerine ise Haluk Bilginer, Gökhan Tepe, Soner Arıca, Berksan, İzel gibi pek çok sanatçıya gitarıyla eşlik ederek başladı.

    2004 yılında, “United Boyband” grubunun solisti olarak İngiltere Royal Alexandra Palace’da konser veren Buray, 2008 yılında “Yanayım” adlı şarkıyla hızlı bir çıkış yapan Babutsa grubunun albümündeki çoğu şarkısına aranjörlük yaptı ve gitar çaldı. Kıbrıs’ta birçok sanatçının albümüne aranjörlük yapan genç yıldız, KKTC‘deki sayısız televizyon programının orkestra şefliği görevini üstlendi. Pek çok sanatçıya besteler veren Buray, bir yandan  Melbourne‘deki stüdyosunda ilk albümü “1 Şişe Aşk”ı 2015 yılında çıkardı. Solistliğini üstlendiği “Sensitive Vibrations” grubuyla ve “Acoustic Ceremony” projesiyle konserler verdi ve İngilizce repertuvarıyla büyük ilgi gördü.

    2015 yılında çıkardığı “İstersen” şarkısıyla adından sıkça söz ettirmeyi başaran Buray, “Sen Sevda Mısın”, “Kimsenin Suçu Yok”, “Aşk Mı Lazım” şarkılarıyla müzik listelerinde ilk sıralarda yer aldı. Sanatçı, 1 Şişe Aşk (2015), Sahiden (2016), Kehanet (2018), albümlerine imza attı.