BİLET AL
STRATOS TRIO

STRATOS TRIO

Beethoven 250. Yılı Konseri

Avusturya’nın saygın klasik müzik topluluklarından Stratos Trio, Beethoven’in 250 doğum yıl dönümü anısına Mersin’de bir konser gerçekleştirecek.

    19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Beethoven’in 250. doğum yılı vesilesiyle Avusturya’nın saygın klasik müzik topluluklarından Stratos Trio’yu Tarsuslu sanatseverlerle buluşturacak. 07 Nisan 2020 Salı saat: 20.00’de Mersin Üni. Yenişehir Kampüsü Nevit Kodallı Salonu’nda yer  alacak konserde, Beethoven’ın Piano Trio op. 11 ve 12 Variations on Mozart´s theme for Piano and Violoncello op. 66 eserleriyle birlikte, Z. Kodaly: Duo for Violin and Violoncello op. 7, Shostakovich’in Piano Trio op. 67, eserlerini seslendirecek.

    2013 yılında Viyana’da kurulan ve Katharina Engelbrecht (Keman), Jan Ryska (Viyolonsel), Mari Sato (Piyano), isimlerinden oluşan Stratos Trio, Avusturya Johannes Brahms Oda Müzik Yarışması ve  İtalya “Citta di Pinerolo” Oda Müziği Yarışması’nda birincilik ödülü, Polonya Beethoven Oda Müziği Yarışması’nda  “Grand Prix”, ABD Windisch Oda Müziği Yarışması’da ise üçüncülük ödülleri kazanarak adından sıkça söz ettirdi.

    Topluluk, Viyana Musikverein, Londra Wigmore Salonu, Lizbon Gulbenkian Merkezi, Grafenegg Festivali, Çek Cumhuriyeti Dvorak Festivali, Porto Casa da Musica ve Finlandiya, Japonya, ABD, İtalya, Fransa, gibi daha pek çok ülkenin saygın salonlarında konserler verdi. Konserlerinden bazıları ise radyo ve televizyonlarda yayınlanmak üzere kaydedildi.

    Bireysel deneyimlerini ve yaklaşımlarını bir araya getiren ve üç farklı ulusal geçmişten (Avusturya, Çek ve Japon) gelen sanatçılar, klasik müziğin seçkin eserlerinden oluşan bir repertuvarı bu kez Beethoven anısına Mersin’de seslendirecek.