BİLET AL
Wishful Singing Mersin'de

Wishful Singing Mersin'de

Hollanda’nın saygın akapella korosu “Wishful Singing” Mersin’de.

    19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Hollanda’nın saygın akapella korosu Wishful Singing’i Hollanda Ankara Büyükelçiliği’nin katkılarıyla sanatseverlerle buluşturuyor. 05 Nisan 2020 Pazar saat: 20.00’de Mersin Latin Katolik Kilisesi’nde yer alacak konserde, Rönesans-Barok dönemi bestecileri Thomas Morley, Scarlatti’den J. S. Bach’a ve Paul McCartney, John Lenon’a uzanan bir repertuvar seslendirilecek.

    Sahne performanslarıyla büyük beğeni toplayan Wishful Singing Akapella Beş,  Amsterdam Corcertgebouw, Londra Festivali, gibi etkinliklerin yanı sıra, Japonya, Çin, Almanya, İspanya, Estonya ve İtalya dahil olmak üzere pek çok ülkeden davet alarak turneler düzenlemekte. Sahnede müzik yapmaktan daha fazlasını sunan bu eşsiz Topluluk, tiyatral yeteneklerini komedi ile birleştirerek dinleyiciye müzikal bir coşku da sunmakta.

    Temelleri Hollanda Gençlik Korosu’nda atılan Wishful Singing, Anne-Christine Wemekamp (soprano), Maria Goetze (soprano), Marjolein Verburg (mezzo-soprano), Janneke Vis (alto), Marjolein Stots (alto), isimlerinden oluşuyor.