BİLET AL
WISHFUL SINGING

WISHFUL SINGING

“Wishful Singing” Konseri

Hollanda’nın saygın akapella korosu “Wishful Singing” Mersin’de.

    19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Hollanda’nın saygın akepella korosu arasında gösterilen Wishful Singing’i Hollanda Ankara Büyükelçiliği’nin katkılarıyla sanatseverlerle buluşturuyor. 05 Nisan 2020 Pazar saat: 20.00’de Mersin Latin Katolik Kilisesi’nde yer alacak konserde, Rönesans, Barok, dönemlerinden, halk ezgilerine uzanan bir repertuvar seslendirilecek.

    Sahne performanslarıyla büyük beğeni toplayan ve beş kadın sanatçıdan oluşan Wishful Singing Akapella Beş,  Amsterdam Corcertgebouw, Londra Festivali, gibi etkinliklerin yanı sıra, Japonya, Çin, Almanya, İspanya, Estonya ve İtalya dahil olmak üzere pek çok ülkelerden davet alarak turneler düzenlemektedir. Sahnede müzik yapmaktan daha fazlasını sunan bu eşsiz sanatçılar, tiyatral yeteneklerini komedi ile birleştirerek dinleyiciye müzikal bir coşku da sunmaktadır.

    Temelleri Hollanda Gençlik Korosu’nda atılan Wishful Singing, Anne-Christine Wemekamp (soprano), Maria Goetze (soprano), Marjolein Verburg (mezzo-soprano), Janneke Vis (alto), Marjolein Stots (alto), isimlerinden oluşmaktadır.