Operanın yıldız isimleri Murat Karahan ve Teona Dvali, Mersin?e Geliyor

Operanın yıldız isimleri Murat Karahan ve Teona Dvali, Mersin?e Geliyor

16. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Festival Açılış Konseri ile dinleyenlerine  bir müzik şöleni sunacak. Şef Ali Hoca yönetiminde,KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Türk Operası’nın yıldız ismi Murat Karahan ve Gürcistan’ın opera yıldızı Teona Dvali’nin de yer alacağı konser, 05 Mayıs 2017 Cuma günü saat: 20.00’de Mersin Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Avrupa’nın önemli sahnelerinde aldığı rollerle dünya çapında tanınan Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Murat Karahan, opera aryalarının yanı sıra “Nazende Sevgilim” başta olmak üzere sevilen Azeri türkülerini, Teona Dvali ise Charles Gounod’un “Romeo ve Jülyet” operasından “Valse of Juliet” aryası, Leo Delibes’in “Les Filles de Cadix” eserini, seçkin bir repertuvarla birlikte seslendirecek.

Konserde,  F. Sartori’nin “Time to Say Goodbye”  ve 1992 Barselona Olimpiat Oyunları’nın resmi şarkısı da olan A.L. Webber’in “Amigos Para Siempre” şarkılarını Murat Karahan ve Teona Dvali birlikte seslendirecek.

Mersin Uluslararası Müzik Festivali Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı yaptığı açıklamada; “Yeni bir festivalde daha buluşmanın sevinciyle merhaba. Festivalimizin açılış konseri, şef Ali Hoca yönetiminde operanın iki ünlü ismi Murat Karahan ve Teona Dvali ile  hayat bulacak. Sanatçılarımıza, yeni kurulan fakat deneyimli kadrosuyla müzik dünyasının yüksek beğenisini kazanan KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşlik edecek. Çalışmalarımızın halkımız için olduğunu bildirir, etkinliklerimizde buluşmak üzere müzik dolu günler dileriz” dedi.

Biletlerinizi Festival Ofisi’nden veya  www.merfest.org.tr  adresinden de temin edebilirsiniz.

Avrupa Festivaller Birliği (EFA) üyesi olan Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Mersin’in sesi olmaya devam ediyor.

  • Mitat Çelik- merfestmersinpr@gmail.com- 0536 695 29 43
  • İrtibat: Mersin Sanat Etkinlikleri Derneği (Mersin Uluslararası Müzik Festivali)
  • Kültür Mah. Toroğlu Apt. A Blok ½ 33010 Akdeniz-Mersin
  • Tel: 0324 237 78 10
  • e-posta: operasyon@merfest.org.tr
  • Hasan KILIÇ

http://www.hasretgazetesi80.com/?p=18321