Tarsus?ta Caz Faslı

Tarsus?ta Caz Faslı

Usta caz piyanisti ve besteci Hakan Ali Toker, Klasik Türk Müziği’nden uyarladığı caz eserleriyle Tarsuslu hayranlarına unutulmaz bir caz gecesi yaşattı.

18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, usta caz piyanisti ve besteci Hakan Ali Toker ve müzik topluluğunu 16 Nisan 2019 Salı günü saat: 20.00’de Tarsus Amerikan Koleji Konser Salonu’nda sanatseverlerle ücretsiz olarak buluşturdu. Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nın işbirliğiyle gerçekleştirilen konserde, Buhurizade Mustafa Itri Efendi, Hamamizade İsmail Dede Efendi gibi Klasik Türk Müziği eserlerinin yanı sıra, sanatçının kendi besteleri, Nat Simon’un İstanbul (Not Constantinople) ve anonim eserler seslendirildi. Topluluk, Naz Evren (Çello), Erdem Göymen (Bateri), Hakan Çetinkaya (Bendir, Darbuka), Hasan Mert (Kontrabas) ve Bora Uymaz (Vokal), isimlerinden oluşuyor. Kapalı gişe seslendirilen konser sonunda Hakan Ali Toker, fuayede hayranlarına albümlerini imzaladı.

Tarsuslu sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Koçak ile birlikte çok sayıda kent protokolü de dinleyici olarak salonda yerini aldı.