17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali?ne STK?lardan yoğun ilgi

17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali?ne STK?lardan yoğun ilgi

17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 22 Mart 2018 Perşembe günü saat: 12.00’de STK program bilgilendirme toplantısı düzenledi. Yoğun katılımla gerçekleşen toplantı öncesi viyolonsel sanatçısı genç yetenek Serçin Yatkın dinleti sunarak katılımcıları kendisine hayran bıraktı.

Mersin’de bulunan meslek odaları ve sivil toplum örgütleri, 17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali STK program bilgilendirme toplantısına yoğun ilgi göstererek festivale destek verdiklerini belirttiler. Açılış konuşmasını MUMF Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı’nın, program sunumunu Festival Sanat Yönetmeni Erdoğan Şanal’ın yaptığı toplantıda, başta, İçel Sanat Kulübü, Mimarlar Odası, Mesiad, Mersin Üniversitesi, Mersin Lions Kulüpleri, Türk Kadınlar Birliği, KADER, İçel Soroptimist Kulübü, ADD, GİŞKAD, AKOB, Tomris Nadir Mitri Kilisesi Vakfı,  Cumhuriyet Kadınları Derneği, Mersin Polifonik Korolar, Kıbrıs Türk Kültür Derneği, MBB Engelliler Daire Başkanlığı, Tema Vakfı, TAC Mezunlar Derneği, Mersin Fotoğraf Derneği, Tarsus Fotoğraf Derneği, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, ZİÇEV, İçel Koleji ve çok sayıda sivil toplum örgütü katıldı. Toplantıya katılan her kurum, festivale verilecek desteğin Mersin’i desteklemek olduğunu belirten konuşmalar yaptı.

Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı genç yeteneklerinden viyolensel öğrencisi Serçin Yatkın ise toplantı öncesi Bach Cello Suite No: 1 Prelude eserini seslendirerek unutulmaz bir dinleti sundu.

Festival Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı yaptığı konuşmada, “kültür ve sanatın Mersinliler tarafından desteklenip, sahiplenildiğini bilmek, barış ve kardeşlik kenti olan Mersin’in geleceği açısından umut verici bir durumdur. Değerli sivil toplum kuruluşlarının bu anlamlı desteğine teşekkürlerimizi bir borç bilir, bundan sonraki süreçte de onların değerli fikir ve desteklerine ihtiyacımızın olduğunu belirtmek isterim” dedi.