8. Beste Yarışması'nda Fotoğraf Sergisi

8. Beste Yarışması'nda Fotoğraf Sergisi

Fotoğraf sanatçısı ve gazeteci Mustafa Ercan, Mersin’in Kelebekleri adlı sergisiyle sanatseverlerle yeniden buluşturuyor.

Fotoğraf sanatçısı ve gazeteci Mustafa Ercan, “Mersin’in Kelebekleri” fotoğraf sergisiyle 17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nde yer alarak festivale renk katıyor. “Mersin Kelebeklerine Ezgi Arıyor” temasıyla dört klarinet formunda düzenlenen 8. Beste Yarışması Final Konseri’de yer alacak olan fotoğraf sergisi, 17 Nisan 2018 Salı günü saat: 20.00’de Mersin Latin Katolik Kilisesi’nde olmakla birlikte, Fotoğraf Sergisi, 19.00’den itibaren sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Gazeteciliğinin yanı sıra, bir fotoğraf tutkunu ve usta bir fotoğrafçı olan Mustafa Ercan, Anadolu Basın Birliği ve Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği basın özendirme yarışmalarında fotoğraf, haber ve spor dallarında çeşitli ödüller aldı. Sanatçı, 2017 İbrahim Zaman Fotoğraf Yarışması’nda FIAP Gümüş Madalya Ödülü’ne ve yine aynı yıl Sırbistan’da düzenlenen ve jüri üyeliğini Zoran Milosevic, Dusan Docevski ve Radenko Radovanovic gibi ustaların yaptığı PCA Travelling and Living Fotoğraf Yarışması’nda Altın Madalya Ödülü’ne layık görüldü.  Ercan, Forum AVM, Tarsus Fotoğraf Derneği, Mersin Fotoğraf Derneği, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sergi Salonu ve Mersin Marina, olmak üzere ikisi kişisel 5 sergide yer aldı.  Ercan, üçüncü kişisel sergisini sanatseverlerle buluşturuyor.

Mustafa Ercan, gazetecilik mesleğine 1986 yılında Gölgeadam Gazetesi’nde başladı. Daha sonraki yıllarda çalışmalarını yerel ve bölgesel gazetelerde telifli olarak sürdürdü. 1996 yılından itibaren Hürriyet Haber Ajansı Mersin bürosunda görev aldı. Halen Doğan Haber Ajansı Mersin Bürosu’nda şef olarak çalışan Ercan, Uluslararası Gazeteciler Federasyonu, Uluslararası Spor Yazarları Birliği, Türkiye Spor Yazarları Derneği, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti, Mersin Gazeteciler Cemiyeti, üyelikleri ve Sarı Basın Kartı’na sahip.

Mersin Kelebeklerine Ezgi Arıyor sloganıyla dört klarinet formunda düzenlenen 8. Beste Yarışması’nda finale kalan şu eserler seslendirilecek; Americanoexotica, Amuryum, Halkacıklar, Kuzgun, Sirokko. Ücretsiz düzenlenen final konseri ve Mustafa Ercan Fotoğraf Sergisi’ne tüm sanatseverler davetli.