Niyaz Featuring Azam Ali ile Toroslar?da Müzik Şöleni

Niyaz Featuring Azam Ali ile Toroslar?da Müzik Şöleni

17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, dünya festivallerinin gözde müzik topluluğu “Niyaz Featuring Azam Ali’yi 06 Mayıs 2018 Pazar saat: 20.00’de Toroslar Belediyesi Amfi Tiyatrosu’nda Mersinlilerle buluşturdu. Kanada ve Amerika turnelerinin hemen ardından Mersin’de yer alan topluluk, şarkılarını 2000 hayranıyla birlikte seslendirerek unutulmaz bir konsere imza attı.

İran asıllı Amerikalı sanatçı Azam Ali konserde,  Eyvallah Şahım, Geçti Dost Kervanı, Beni Beni gibi deyişleri Türkçe, Yek Nazar, Tam E Ishg, Sumud Aurat, Sabza ba Naz Parishaan gibi kendi bestelerini ise Farsça seslendirdi. Konser öncesi Toroslar Mahallesi çocukları ve Umut Işığı Korosu ile buluşarak atölye çalışması gerçekleştiren Azam Ali, birlikte şarkılar söyleyip hatıra fotoğrafları çektirdi. Coşkuyla geçen bir konserin ardından sanatçılar dakikalarca ayakta alkışlandı.

Niyaz Featuring Azam Ali şu isimlerden oluşuyor; vokalist Azam Ali, yaylı çalgılar üstadı Loga Romin Torkian, klavye ve programlama Gabriel Ethier, multi perküsyon Habib Boushehri, kaval ve kopuz Sinan Cem Eroğlu.