Los Vivancos

Los Vivancos

  • 22 Mayıs 2013 Çarşamba
  • Gösteri
  • MBB Kültür ve Kongre Merkezi

“Eğer şahinin yazgısı göğün en yükseklerine uçmaksa, bizim yazgımız da birlikte dans etmek” diyen Los Vivancos çocukluklarından bu yana hep birlikte dans eden yedi kardeşten oluşuyor. Los Vivancos üyeleri küçükken ailelerine yaptıkları gösterileri birlikte gittikleri Barselona Dans Konservatuarı’yla profesyonel alana taşıdılar. Okul sonrası bir süre solo kariyer sürdüren kardeşler ayrı ayrı da başarılı çalışmalara imza attılar. Eğitim yaşamları Madrid’den Londra’ya, Vancouver’dan Hollanda’nın ünlü Bale Tiyatrosu’na uzanan kardeşler, 2004’te bir araya gelip Los Vivancos’u kurdular ve o günden bu yana katıldıkları televizyon programları, festivaller ve A.B.D. Hollanda, Belçika, İngiltere, Kanada, Kolombiya, Fransa ve İspanya’da gerçekleştirdikleri özel gösterileriyle dinamizmleri, teknikleri ve uyumlarıyla izleyenlere unutulmaz ve keyifli anlar yaşatıyorlar. 7 kardeşin öyküsünü anlattıkları gösterileri “7 Hermanos” ile dünyayı dolaşan ve 30 ülkede milyonlarca kişiye ulaşan Los Vivancos, yeni gösterileri senfonik müzikler ile muhteşem bir flamenko şöleni sunuyor. Los Vivancos tarafından bestelenen birbirinden güzel müziklerin yapımı sinemaseverlerin Goya ödüllü  'The Orphanage (2007)' ve  'Julia's Eyes' filmlerinin müziklerinden tanıdığı Fernando Velazquez imzalı. 100’ü aşkın müzisyeni ile Budapeşte Senfoni Orkestrası tarafından kaydedilen müzikler şovu destansı bir gösteriye çeviriyor. Gösterinin sanat danışmanı ünlü "Cirque du Soleil" ile adını duyuran Daniele Finzi Pasca ile Julie Hamelin ve grubun kendisi. Daha önce "Corteo" adlı gösterisi ile büyük övgüler alan Daniele Finzi Pasca Los Vivancos için de harikalar yaratıyor.

Los Vivancos

Los Vivancos kardeşler ailelerine dans ederek, çalgı çalarak, akrobatik hareketler yaparak çocuk yaşlarında bile performanslar sergiliyorlardı. Delikanlı çağlarından itibaren Hollanda, Belçika, Londra, Quebec, İngiliz Kolombiyası, Fransa, İspanya gibi dünyanın birçok ülkesinde beraberce sahne almaya başladılar. Barselona Konservatuar’ında dans eğitimlerini tamamladıktan sonra Vivancos kardeşlerin her biri kendi bağımsız profesyonel deneyimlerini kazanmak üzere ayrı ayrı çalışmalara imza attılar. 2004 yılının sonlarına doğru tekrar bir araya geldiler ve Flâmenko dans toplulukları LLos Vivancos’u kurdular. 2005’te Paris’te Uluslararası bir televizyon kanalı olan Magic TV’nin ünlü şovu 'Le Plus Grand Cabaret Du Monde'nde ilk kez görücü karşısına çıktılar. Haziran 2005’te Dortmund Senfoni Orkestrasıyla ile beraber Konthertus Haus’da sahne aldılar. 2005 Ağustos’unda da İspanya’da 50 binden fazla kişinin izlediği dans festivali 'Festival de Musica y Danza de Benicasim'e davet edildiler. Paris’e dönerek Aralık 2005-Şubat 2006 döneminde ünlü Bercy sahnesinde (18.000 izleyici kapasiteli) ünlü Fransız diva Mylene Farmer’in yanında Paris tarihinin en büyük kapalı salon yapımı 'Avant L’ombre'de sahne aldılar. Şubat 2006’da ünlü televizyon şovu 'Le Plus Grand Cabaret Du Monde'’da tekrar büyük bir başarı kazandılar.

2006 Mayıs ayında muhteşem koreografileriyle 'Certámen Coreográfico de Castellon De La Plana' şovunun ilk gösteriminde konuk sanatçı oldular. 2006 Temmuz’unda ünlü dans festivali 'Festival de Musica y Danza de Benicasim'’e yıldız grup olarak davet edildiler. Ağustos ve Eylül 2006’da Kanada’yı ziyaret eden topluluk, İspanya’yı 'Expo Latino 2006' fuarında temsil ederek yüz binlerce izleyiciye ulaştı.  2007 Haziranında yeni prodüksiyonları 'Los Vivancos.7 Hermanos'’u Tel Aviv ve Kudüs’te 10 gösteri ve kapalı gişe olarak sahneledi. Ağustos ve Eylül dönemleri arasında 'Los Vivancos 7 Hermanos' gösterilerini Madrid’te Haagën Dazs Tiyatrosunda sahneyen grup izleyicilerden ve eleştirmenlerin büyük beğeni topladı. 2008 Ocak döneminde Vivancos kardeşler 'Los Vivancos 7 Hermanos' gösterilerini Barselona’da Tivoli Sahnesinde sekiz başarılı gösteriyle tamamladıktan sonra 'Muhteşem 7' olarak anılmaya başladılar. Lola Ponce ve Gio Di Tonno ile San Remo şarkı yarışmasında sahne alıp büyük ödüle ulaştılar.

Antonio Banderas ve Monaco Prensesi Stephanie'nin de içinde olduğu onlarca önemli kişinin özel davetlerinde ve yardım gecelerinde de dans ettiler. Los Vivancos son beş yıl içinde Gran Teatro La Fenice di Venezia ödülü, Festival International du Cirque de Monte-Carlo en iyi gösteri, “Jerome Medrano” Özel Ödülü,  Madrid Koreografi Yarışması En İyi Dansçılar Ödülü, Castellon Kenti Koreografi Yarışması En İyi Koreografi Ödülü ve Kiwanis International Music Festival’inde de En İyi Müzikal Sunum Ödülü’nünde içinde olduğu onlarca ödüle ulaştı. Son olarak büyük bir Amerika turnesi yapan grup tüm dünyada tam 30 ülkede milyonlarca kişiye ulaştı. Los Vivancos yeni gösterileri ile 12. Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nde karşımıza çıkıyor.