Cenk ERDOĞAN TRİo?dan Muhteşem Performans

Cenk ERDOĞAN TRİo?dan Muhteşem Performans

Üç nota istedi, anında besteledi.

Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında Mersin Kültür Merkezi’nde izleyicilere keyifli saatler yaşatan Cenk Erdoğan Trio, unutulmaz bir konser verdi.

Cenk Erdoğan’a bas gitarda Cemil Tatlıpınar, davulda Korhan Ogan eşlik etti. Yaklaşık 500 kişinin izlediği konserde Cenk Erdoğan ve arkadaşları Büyükada, Daddy Goes, Kanatları Gümüş, Tatlı Dilim, Yağ bal, Düyek, Arada derede, Ansızın, Kına, Beklerken, Kavis adlı parçaları seslendirdi. Bir buçuk saat süren konserde Korhan Ogan’ın davul şovu izleyicilerden büyük alkış aldı. Programın sonunda izleyicilerden üç nota söylemelerini isteyen Erdoğan, doğaçlama bestelediği parça ile ayakta alkışlandı. Konser sonunda söz alan Mersin Uluslararası Müzik Festivali Sanat Yönetmeni Remzi Buharalı, Festival sahnesinde bestelediği eserin adının Mersina olmasını önerdi.

Türkiye’nin prestijli caz festivallerinde pek çok konserler veren Erdoğan, 2011 yılında çeşitli konser ve atölye çalışmaları için davet edildiği Amerika’da caz dünyasının ünlü bas gitaristi Kai Eckhart ve davulcu Jason Lewis ile çalıştı. Berkeley Jazz School da dahil olmak üzere üniversitelerde perdesiz gitar atölyeleri düzenledi.  Amerika’da “Arc” adlı albümü yayınlanan sanatçı, Çağan Irmak‘ın yazıp yönettiği “Issız Adam” adlı filmin müziklerini yaptı. Yeşilçam tarafından verilen “2009 En İyi Film Müziği Ödülü” ile Direkler Arası Seyircileri Tiyatro Ödülleri’nde “Şems Unutma” adlı oyuna besteledikleri müziklerle “Özgün Tiyatro Müziği Ödülü”nü alan sanatçı halen çalışmalarını adını taşıyan Trio’su ile birlikte sürdürüyor.

11. Mersin Uluslararası Müzik Festivali