Doğumunun 200. Yılında G. Verdi & R. Wagner

Doğumunun 200. Yılında G. Verdi & R. Wagner

Mersin Uluslararası Müzik Festivali 16 Mayıs Perşembe günü değişik bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.  Mersin Kültür Merkezi Şeref Salonu’nda doğumlarının 200. Yılında G. Verdi & R. Wagner  anılıyor. Festival Sanat Yönetmeni Remzi Buharalı’nın dramatik anlatımıyla gerçekleşecek etkinlikte izleyicileri değişik bir sunum bekliyor.

Dünya müzik yaşamında eserlerine en çok yer verilen sanatçılar Giuseppe Verdi ve Richard Wagner’in müzikleri 2013 yılında doğumlarının 200. yıl dönümü nedeniyle dünyanın dört bir yanında yankılanacak. 12. Mersin Uluslararası Müzik Festivalinde de Sanat Yönetmeni Remzi Buharalı tarafından sunulacak dramatik anlatım ile izleyenler bu büyük bestecileri daha yakından tanıyacakları keyifli bir gece geçirecekler. Çeşitli sanatçılar tarafından seslendirilmiş eserler sunulurken; izleyiciler üzerinde ise unutulmaz tatlar bırakan opera devleri Verdi ve Wagner’in 200 yaşına ulaşmış sesleri Mersin Kültür Merkezi’nde yankılanacak.

G. Verdi opera sanatının gelmiş geçmiş en büyük bestecisi; doğal, yalın ve dolaysız bir opera bestecisi olarak anılıyor.

Wagner ise yalnızca İtalyan opera geleneklerine meydan okumakla kalmayarak, tüm opera sanatını temelinden sarsan ve yenilikler üzerine oturtan bir besteci olarak biliniyor.