Festival Opera ile Buluştu

Festival Opera ile Buluştu

12. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında dün akşam Mersin Kültür Merkezi’nde Giacomo Puccini’nin Madam Butterfly operası sahnelendi.

Mersin kentinin en önemli ve en büyük sanat kurumu olan Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından sahnelenen G. Puccini’nin Madam Butterfly Operası’nın ilk gösterimi festival kapsamında dün akşam Mersin Kültür Merkezi’nde perdelerini açtı. Festival ve MDOB işbirliği ile gerçekleşen temsilde MDOB’nin sanatçı kadrosu yer aldı. Bülent Bezdüz, Pinkerton rolündeki performansıyla büyük beğeni toplarken, Işıl Azaz neredeyse sahneden hiç ayrılmayan Butterfly rolündeki başarısıyla uzun süre alkışlandı. Mersin Kültür Merkezi’ndeki operayı kalabalık bir sanatsever topluluğu ilgiyle izledi.

Ülkemizde de sıkça sahnelenen operalarıyla yakından tanıdığımız İtalyan besteci G. Puccini’nin üç perdelik Madam Butterfly operasının konusu Nagazaki’de geçiyor. Operanın ünlü müzikleri birçok filmde kullanılmıştı.

Aytaç Manizade’nin sahneye koyduğu ve Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Orkestra, koro ve solistlerinin yer aldığı operayı şef, Viladimir Lungu yönetti.