Ekrem DÜZGÜNOĞLU

Ekrem DÜZGÜNOĞLU

  • Flemenkodan Anadoluya
  • Toroslar Belediyesi Amfi Tiyatro
  • 4 Haziran 2016 , Cumartesi / 20:00
  • ?ÜCRETSİZ

20.06.1980 yılında Ankara’da doğdu. Aslen Erzincan kökenli olan sanatçı, Küçük yaşta bağlama çalmaya başlayarak müziğe adım atar. ilkokulda katıldığı bir müzik yarışmasında birinci olarak Devlet Bakanlığından ödül alır.

Orta ve Lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı T.H.M Ses Eğitim bölümünü kazanarak profosyonel müzik eğitimine başlar.Hala eğitimine devam etmektedir.

1999 yılında üç arkadaşıyla birlikte "grup çığlık" adı altında Anadolu Rock tarzında albüm çıkarır.

Aynı yıl Ekrem Düzgünoğlu, kendi yoluna devam ederek, Ulus Müzik’ten çıkmış olan “Destanlaşan Türküler” albümü için ZARA ile düet yapar. Albümden “Bir Fırtına Tuttu Bizi” türküsüne çekilen klip ile geniş bir hayran kitlesine ulaşır.

2005 yılında Zara'nın "Zamanı Geldi" albümünün yönetmenliğini Zara ile paylaşan genç sanatçı,2006 da Gaye Aksu (İlk adım) ve İbrahim Erkal (Yüreğinden öpüyorum/ Gülüm) 'ın albüm yönetmenliğini de başarıyla üstlenmiştir.

Sadece solist olarak değil, müzisyenlik ve bestekarlık kimliğiyle de herkesin takdirini kazanan Sanatçı,  şimdi, bir yandan Zara'nın Türk Sanat Müziği albümü ve bir yandan da, kendi solo albümü için çalışmalarına başlamıştır.

İlk solo albümü Karanlıktan Güneşe kısa bir süre önce raflardaki yerinizi almıştır.