Karrin Allyson Jazz Quartet

Karrin Allyson Jazz Quartet

 • Mersin Kültür Merkezi
 • 13 Mayıs 2016 , Cuma / 20:00
 • ?Bilet Fitayları:  30 TL, 20 TL
 • ?Karrin  Allyson , vokal - piyano
 • Brian Seeger , gitar
 • Ed Howard, bas
 • Mark Walker, vurmalı çalgılar

KARRIN ALLYSON

27 Temmuz 1962'de Great Bend, Kansas ABD'de doğdu

1967- 1980 Omaha NE ve Oakland CA'da özel klasik piyano dersleri aldı

1980 Kaliforniya'da liseden mezun oldu

1980-1981 Hayward, CA'da Repertory Tiyatrosuna katıldı

1987 Omaha, Nebraska'da Üniversiteden Müzik dalında lisans derecesi ile mezun oldu

1987-günümüze kadar; profesyonel olarak yorumculuk /piyanistlik/bestecilik/ aranjörlük/ albüm kayıtları yapmakta ve dünya turneleri düzenlemektedir

1993- günümüze kadar, Karrin 14 albüm kaydı yapmıştır, bunlardan 4'ü En İyi Caz Vokal Albüm dalında Grammy ödülüne aday gösterilmiştir.

 • I Didn’t Know About You 1993
 • Sweet Home Cookin’  1994
 • Azure Te  1995
 • Collage 1996
 • Daydream 1997
 • From Paris to Rio  1999
 • Ballads, Remembering John Coltrane 2001  *Grammy Adaylığı
 • In Blue 2002
 • Wild For You  2004
 • Footprints 2006  * Grammy Adaylığı
 • Imagina, Songs of Brasil 2008  * Grammy Adaylığı
 • Round Midnight  2010  * Grammy Adaylığı
 • Yuletide Hideaway 2013
 • Many a New Day 2015

HOUSTON PRESS

"Cennete bir koro varsa, gün gelecek muhteşem vokalist Karrin Allyson koronun lideri olacak. Bu dünyanın öylesine ötesinde bir yetenek ki, Tanrı onu şimdiden rotasyona tabi tutuyor olmalı."

Hiç canınızı sıkmayın, Karrin Allyson uzun bir süre bu dünyevi koronun parçası olacak. Ama Concord Jazz ile birlikte yoğun geçen bir kariyerin ardından yoluna devam ediyor- on üç albüm, dört Grammy adaylığı ve son dönemde kendi prodüktörlüğünde çıkardığı, Downbeat'ten dört yıldız alan Yuletide Hideaway albümü var.

Mayıs 2015'de, Motéma Music ile yapılan yeni bir anlaşma kapsamında, Karrin, Rodgers ve Hammerstein'ın müziğine yakından bakmak için yeniden stüdyoya girdi, ona çok özel bir ikili, piyanoda Kenny Barron ve basta John Patitucci'nin eşlik ediyordu. “Many a New Day (Karrin Allyson Sings Rodgers & Hammerstein)” 18 Eylül 2015'de piyasaya çıkacak. Genç yaşlarında bir South Pacific prodüksiyonunda Nelly Forbush'u canlandırmış olan Karrin için bu albüm kaynağa dönüş anlamına geliyor.  “Müzikle dünyanın her yerine gittim, bop'tan bossa'ya chanson'a blues'a kadar, yorumculara - söz yazarlarına kadar. Artık eve dönmek istiyorum. Rodgers ve Hammerstein'ın dünyası beni kendisine çekiyor.”

“Neden? Öncelikle ezgiler – mükemmel melodiler, neredeyse mükemmel şarkı sözleri, beni söyle diye yalvaran müzik. Müzikleri masumiyetle, iyimserlikle, her sorunla başa çıkabileceğinizi hissettiren özgüvenle, çekici akıllı bir erkeğin nüktesiyle, hepimizin bu harika gezegene ait olduğumuz duygusuyla dolu.” Bu yüzden, Allyson Rodgers ve Hammerstein'ı çok ayrı, çok dürüst bir ortamda keşfetmeyi tercih etti— sadece bir yorumcu olarak, iki usta partnerle birlikte, altını çizerek ve yayarak hikayeyi anlatıyor.

Karrin, Orta Batıda geçen çocukluğu, Körfez Bölgesinde geçen okul hayatı, Concord Jazz ile albüm kariyerinin de başladığı Minneapolis ve Kansas City'de klasik piyano eğitimi ve önemli canlı performansların ardından, günümüzde New York City'de yaşıyor. Karrin üç gününün ikisini turnede geçiriyor, önemli caz festivallerinde, ABD'de konser mekanlarında ve kulüplerde sahne alıyor ve ülke dışında da turnelere çıkıyor— Brezilya, Japonya, Avustralya ve Avrupa'nın büyük şehirlerinde. 2014 boyunca Allyson, ABD ve Kanada'da otuz şehir gezen ve 2014 Newport Festivali ile sona eren 'Newport —Now 60' Turnesinde solo vokalist olarak yer aldı.

Müzisyenler arasında, Karrin harika bir grup lideri olarak biliniyor ve şimdiki düzenlemenin en zevkli taraflarından biri grup arkadaşları ile son derece gelişmiş bir oyun ortaya koymaları — zahmetsizce yapılıyor gibi görünüyor— ama ardında derin bir müzikal zeka var. Bu Allyson’ın en önemli başarılarından biri— yıllar boyunca korkusuz ve kendini müziğe adamış caz virtüözleri ile çalışmanın sonucu. Karrin ayrıca çok yönlü Los Angeles'lı besteci Chris Caswell ile benzersiz bir ilişkiye de sahip; ikili besteci ve yorumcu olarak Caswell'in Hammond B-3 orgu ile katıldığı coşkulu bir çift olarak neredeyse on yıl boyunca sahne aldı. Aslına bakılırsa, Karrin bir süredir oldukça fazla parça hazırladı ve yakın bir gelecekte orijinal parçalardan oluşan yeni bir albüm müjdeliyor.

Dünyanın her yerinden müzikseverlerin ve eleştirmenlerin Allyson'ın adını haykırması, Gershwin ve Porter'ın Büyük Amerikan Şarkılarından, Duke ve Thelonious ve Miles ve Dizzy'nin Büyük Amerikan Caz Şarkılarına kolaylıkla ve yetkinlikle geçebilen, bir Rio'da, bir Paris'te sahne alan, ardından evine dönüp yanına Bonnie Raitt, Joni Mitchell ve Jimmy Webb'i de alan bu sıra dışı müzisyenin repertuarına hayranlık duymaları şaşırtıcı değil. Evinde Kansas City'de blues söylemesi de cabası. Geniş müzik dünyasını birleştiren - bir araya getiren ve anlamlandıran - Karrin'in sıcaklığı ve derinliği. Sadece bir şarkının sözlerini okumuyor; size hikayesini anlatıyor. Sonra da o hikaye sizin hikayeniz oluyor. Müziği içinizden duyuyorsunuz.

Efsanevi caz eleştirmeni Gary Giddins'in The Village Voice'daki sözlerine kulak verin: "Allyson iddiasını sakin bir şekilde ortaya koyuyor. Kısmen buzdan, kısmen tahıllardan bir tını ortaya koyuyor — keskin, orijinal ve duygusal açıdan ikna edici."

Yürek, zeka, sıcaklık— acı tatlı bir halden şehvete kadar uzanan bir duygusal yelpaze— dinlediğiniz her seferde duyuyorsunuz. Yanılmayın— Karrin Allyson şarkılarını size söylüyor.

THE NEW YORK TIMES

Birdland'de Karrin Allyson Tatlı -Sert

Yazan: STEPHEN HOLDEN Yayın tarihi: 10 Haziran 2012

Billy Joel'in ağırbaşlı parçası “And So It Goes”un ardından Clifford Brown ve Jon Hendricks’in“Joy Spring”deki telaşlı, renkli sözlerine geçmek her şarkıcı için oldukça büyük bir sıçrayış olur. Ama Karrin Allyson Birland'de Perşembe akşamı bu sıçrayışı yaparken çok rahattı. Repertuarı her gece değişen gösterisi, caz dünyasının en tutarlılarından olan 13 albümlük kariyerinin bir kutlaması gibi. Bebop, bossa nova, chanson ve soft rock türlerinde oldukça usta olan sanatçı için bunlar kendisini rahat hissettiği pek çok tazrdan sadece dört tanesi.

Allyson’ın performanslarının dikkat çekici yanı ifadelerinde ve yorumlarında rahat bir tavrının olması. Çalışılmamış görünen yaklaşımında neşeli, sokaklarda, erkeklerle takılır gibi. Caz söylemek eğlence işidir, taşa anlam kazıma meselesi değildir; bununla birlikte, basçı Ed Howard ile " 'Round Midnight" düetinde biraz ağırlık veriyor. Trio'yu tamamlayanlar ise davulda Todd Strait ve “I Ain’t Got Nothin’ but the Blues” parçasında ve kısmen “I Cover the Waterfront” gibi balatlarda ciddi katkı sağlayan ağır dokunuşuyla piyanist Bruce Barth oldu.

Küçük gözleri, bebek yüzü ve Cheshire kedisi gülümsemesiyle Allyson seksi de. Ancak piyanoya el koyduğu orijinal blues şarkısı “Sweet Home Cookin’ Man”de, imalar çok az. Allyson doğaçlama yapılacak zamanı biliyor. “Joy Spring”de şarkının coşkusunu artıran bir scat solosu yer alıyor.

Allyson’ın tatlılığının altında bir katılık barındırıyor, bu da kendini yolculuk eden müzisyenin tembelliğine dair Blossom Dearie hit parçası “Bye-Bye Country Boy”da gösteriyor.

Bunların ardında görüşleri söylediği şarkılarda köklenen bir müzisyen var. Bir kadın tarafından söylendiğinde genellikle saf bir genç kızın romantik hayalleri gibi düşünülen “It Might as Well Be Spring”, davullarla hızlanıp, yükseldiğinde içsel bir heyecanın neşeli bir ifadesi haline geliyor.

BRIAN T. SEEGER 

EĞİTİMİ

New Orleans Üniversitesi Jazz bölümünde yüksek lisans derecesi – 1999
Berklee Müzik Okulu Gitar bölümünde lisans derecesi (yüksek onur öğrencisi) – 1989
Stockton Eyalet Okulu Sahne Sanatları bölümünde lisans derecesi (yüksek onur öğrencisi) – 1989
Florida Eyalet Üniversitesi’nde diğer lisans eğitimleri – 1978-1981

SAHNE DENEYİMLER

1974’ten günümüze kadar akustik, elektro, klasik ve pedallı gitar çalmaktadır. Aaron Neville, Randy Brecker, Dr. Lonnie Smith, Big John Patton, Brian Blade, Charlie Hunter, Nicholas Payton, George Porter, Bob Moses, Little Anthony and the Imperials, The Fifth Dimension, Stanton Moore (Verve), Rebecca Parris (GRP; Grammy adayı), Ed Petersen (Delmark), Davell Crawford (Rounder), Theresa Andersson (Basin Street), Hiroko Kokubu (JVC), Wendell Brunious, Zachary Richard (A & M), the John Mahoney Big Band ve daha birçok sanatçı ve grupla birlikte çalışmıştır
Lüksemburg’da Organic Trio ile Like a Jazz Machine Festivali (2015), Cindy Scott ile Kazakistan Uluslararası Caz Festivali (2012), Brian Seeger ve Alex Bosworth ile Prag PROMS Festivali (2012), the Brian Seeger Group ile Montreal Caz Festivali (2006), Davell Crawford ile Montrö, Umbria ve Kuzey Denizi Caz Festivalleri (2006/2015) ve Bern Caz Festivali’ne (1996) ve Bolivya, Brezilya, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Ekvator, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İtalya, Kazakistan, Lüksemburg, Hollanda, İspanya, İsviçre ve Türkiye’de düzenlenen daha birçok uluslararası etkinliğe katılmıştır
Stanton Moore, Chris Wood, Karl Denson, Skerik, Jason Marsalis, Camile Baudoin, Ed Petersen, Cindy Scott, Brad Walker, Quintology, Theresa Andersson, Chevere, Jirka Hala (Çek Cumhuriyeti), Paul Wiltgen (Lüksemburg) ve daha birçok sanatçı ve grupla stüdyoya girmiştir

ÖNE ÇIKAN BESTELERİ

Camile Baudoin’in ödül kazanan albümü (Best of the Beat Ödülleri 2012 – En İyi Folk/Country Albümü) Old Bayou Blues için bir parça besteledi
Cindy Scott’un ödül kazanan albümü (Best of the Beat Ödülleri 2011 – En İyi Çağdaş Caz Albümü) Let the Devil Take Tomorrow için bir parça besteledi
Stanton Moore’un Verve stüdyolarında kaydedilen Flying the Koop albümü için üç parça besteledi
Stanton Moore’un Fog City stüdyolarında kaydedilen All Kooked Out albümü için dört parça besteledi
Jirka Hala’nın Agharta stüdyolarında kaydedilen Make You Wanna Hala albümü (Çek Cumhuriyeti), Joe Krown’ın STR Digital stüdyolarında kaydedilen Funk Yard albümü, Theresa Andersson’ın Rabadash stüdyolarında kaydedilen Vibes albümü, Quintology’nin Blues by 5 albümü ve başka birçok sanatçının albümleri için parçalar besteledi
1992 ila 2015 yılları arasında birçok sahnede kendi müziklerini dinleyicilerle buluşturdu
BMI tescilli bir lisans şirketi olan Certified Organic Music’in sahibidir

PRODÜKSİYON DENEYİMLERİ

Camile Baudoin’in Old Bayou Blues albümüne OffBeat Dergisi tarafından 2012 yılında En İyi Country/Folk Albümü ödülü verilmiştir
Cindy Scott’un Let the Devil Take Tomorrow albümüne OffBeat Dergisi tarafından 2011 yılında En İyi Çağdaş Caz Albümü ödülü verilmiştir
1997 yılından günümüze kadar 30’dan fazla albümün prodüksiyon ve mixing aşamalarında yer almıştır
Albümleri yurtiçinde ve yurtdışında müzik marketlerde sunulmuştur
Albümleri çeşitli müzik kanallarında günlerce yayınlanmış ve önemli ödüllere layık görülmüştür?.

EDWARD CHARLES HOWARD

Akustik/Elektrik Basçı/Besteci/Eğitmen

1960 - 9 Nisan'da Washington DC'de doğdu

1978 - Washington DC'de School Without Walls lisesinden mezun oldu.

1978-1980 - Washington DC'de Federal City Yüksekokuluna girdi.

1980 - Basçı Buster Williams ile çalışması için National Endowment of The Arts kurumundan burs aldı

1982-1997 - Efsanevi davulcu Roy Haynes'in grubunda yer aldı. Yurt içinde ve dışında yapılan turnelerle pek çok yere gitti. Haynes ile birlikte üç albüm kaydında bulundu: “True or False”, Paris'te canlı konser kaydı 1986, “ When It’s Haynes It Roars”, Paris'te 1992'de kaydedildi ve “ Homecoming” Boston'da canlı konser kaydı,1996.

1984-1994 - Clifford Jordan grubunda yer aldı. Turne kapsamında pek çok yerde konser verdi ve Jordan ile birlikte dört albüm kaydında yer aldı: Ed’in ilk albüm kaydı olan “ Dr.Chicago”, New York'da 1984'de kaydedildi. Jaki Byard, Dizzy Reece, ve Vernel Fournier da albümde yer aldı. Diğer albümleri: “ Royal Ballads” New York 1986, “Live at Ethel's” 1987'de Baltimore MD'de canlı konser kaydı ve “Play What You Feel” New York'da 1990'da canlı konser kaydı.

1985-1990 - Richie Cole grubunda yer aldı. Yurt içinde ve yurtdışında turnelere katıldı ve Cole’un New York'ta kaydedilen 1985 yılı albümü “ Pure Imagination”da yer aldı.

1990 - Boston'da Sculler’s caz klubünde Pat Metheny ve Roy Haynes ile birlikte sahne aldı.

1990-2015 - Eddie Henderson grubunda yer aldı. Turne kapsamında pek çok yerde konser verdi ve Henderson ile birlikte dokuz albüm kaydında yer aldı. Albümler arasında “Flight of Mind”, New York 1991. “Dark Shadows” New York 1995 ve “So What” New York, 2003 yer almaktadır.

1990-2014 - The Gary Thomas grubunda yer aldı. Yurt içinde ve yurtdışında turnelere katıldı ve Thomas ile birlikte iki albüm kaydında yer aldı: gitarist Pat Metheny'nin de yer aldığı “Till We Have Faces”, New York 1993 ve “Exile’s Gate”, New York, 1993.

1994-2015 - Victor Lewis grubunda yer aldı. Lewis ile birlikte iki albüm kaydında yer aldı: “Eeeyyess!!” New York, 1997 ve “Three Way Conversations” New York, 1998.

1995-2002 - Bob Berg grubunun bir üyesi olarak kapsamlı uluslararası turnelerde yer aldı ve Berg'in “Another Standard” New York, 1997 albümünde yer aldı.

2000 - The Shunzo Ono grubunun bir üyesi olarak Japonya'da kapsamlı bir turneye katıldı.

2000-2005 - Efsanevi vokalist/piyanist Shirley Horn ile birlikte çaldı. Horn ile uluslararası turnelere katıldı. Ed, Horn ile birlikte “May The Music Never End”, New York, 2003 dahil olmak üzere iki albüm kaydında yer aldı.

2001 - Shirley Horn ile birlikte Carnegie Hall'da sahne aldı

2001 - Herbie Hancock ile birlikte, Joe Lovano ve Teri Lynne Carrington'ın da katkılarıyla St Lucia jazz'da bulundu.

2001 - Wayne Shorter grubu ile birlikte San Francisco Caz Festivaline katıldı.

2001-2010 - Steve Wilson grubunda yer aldı. Dünya genelinde turneye katıldı ve Wilson'ın “Soulful Song” New York, 2003 albümünde yer aldı.

2003-2015 - Vokalist/piyanist Karrin Allyson grubunda yer aldı. Dünya turuna katıldı ve Allyson’ın Grammy ödülüne aday gösterilen “Round Midnight”, New York, 2011 albümünde yer aldı.

2004 - Joe Locke, Tommy Smith ve Gary Novak'ın da katılımıyla "Four Walls of Freedom" grubunun “Dear Life” albümünde yer aldı.

2005 - Rod Stewart’ın 2005 yılı albümü “Thanks for the Memories: The Great American Songbook”da yer aldı.

2005 - Tom Wopat’ın “Tom Wopat Sings Harold Arlen: Dissertation on the State of Bliss” New York, 2005 albümünde yer aldı.

2005 - Regis Philbin’in “The Regis Philbin Christmas Album” New York, 2005 albümünde yer aldı.

2006-2015 - David Berkman grubunda yer aldı. Turneye katıldı ve Berkman ile 2009 yılında New York'ta “Live At Smoke” canlı konser kaydı yaptı.

2011 - Rod Stewart'ın “ The Best Of...The Great American Songbook, Vol. 2-3”, 2011 albümünde yer aldı.

2011-2014 - Juilliard Müzik Okulunda ders verdi ve öğrenci seçme sürecine katıldı.

2012 - Rod Stewart ile yeni bir albüm daha kaydetti, Rod’un “As Time Goes By/ Stardust( The Great American Songbook Vol 2-3)" 2012 albümünde yer aldı.

2013 - Steve Tyrell ile, Tyrell'ın “It’s Magic: The Songs Of Sammy Cahn", 2013 albümünde yer aldı.

2013 Ocak - Karrin Allyson ile birlikte “ The Jazz Cruise”da çaldı.

2013 - The Kestutis Vaiginis grubu ile birlikte Litvanya turnesine çıktı

2013 - Linda Eder ile birlikte New York,Town Hall'da sahne aldı

2015 - Karrin Allyson, Roy Haynes,Tom Wopat, Steve Tyrell, Al Foster, Eddie Henderson ve Victor Lewis gibi sanatçılar ile birlikte turnelere ve albüm kayıtlarına devam ediyor.

??MARK WALKER

1961: Doğum, Chicago, IL ABD

1988: Joe Henderson ile albüm kaydı “Akio with Joe Henderson” (Muse)

1989: Patricia Barber ile albüm kaydı “Split” (Floyd)

1989-günümüze kadar: Paquito D’Rivera ile albüm kaydı, filmlerde yer aldı ve turneye çıktı

1989: Paquito D’Rivera ile albüm kaydı “Tico! Tico!” (Chesky)

1990-1995 Chicago'da kapsamlı stüdyo kaydı deneyimi (jingle, film müziği vs.)

1990: Paquito D’Rivera, Arturo Sandoval, Danilo Perez ve Giovani Hidalgo ile albüm kaydı “Reunion” (Messidor)

1991 Michael Manring ile albüm kaydı “Drastic Measures” (Windham Hill)

1991-92 Paul McCandless Group ve beraberinde Lyle Mays ve Steve Rodby ile turne

1992 Paul McCandlaess ve Lyle Mays ile albüm kaydı “Premonition” (Windham Hill)

1992-94 Lyle Mays Quartet ve beraberinde Marc Johnson ve Bob Shepard ile turne

1993 David Onderdonk ile düet albüm kaydı “David Onderdonk and Mark Walker” (Southport)

1993 Lyle Mays ve beraberinde Ben Kingsley ile fil müziği kaydı “Moses the Lawgiver” (Rabbit Ears)

1993 Lyle Mays Quartet ile birlikte çift CD'lik canlı konser kaydı (yayın tarihi 2015) “The Ludwigsburg Concert” (SWR Jazz Haus)

1994 Fareed Haque ile albüm kaydı “Opaque” (Blue Note)

1994 Fareed Haque ile turne

1994 Paquito D’Rivera ve the United Nation Orchestra ile turne

1995 New York'a taşındı

1995 Caribbean Jazz Project ve beraberinde Paquito D’Rivera, Dave Samuels ve Andy Narell ile albüm kaydı “The Caribbean Jazz Project” (Heads Up)

1995-97 Caribbean Jazz Project ile turne

1996 Paquito D’Rivera ile albüm kaydı “Portraits of Cuba” (Chesky) –GRAMMY ÖDÜLLÜ

1996 Cesar Camargo Mariano ile turne

1997 Caribbean Jazz Project ile albüm kaydı “Island Stories” (Heads Up)

1997 Paquito D’Rivera ve the United Nation Orchestra ile albüm kaydı “Live at MCG” (MCG) GRAMMY ÖDÜLÜ ADAYLIĞI

1996 Oregon, featuring Ralph Towner, Paul McCandless ve Glen Moore ile albüm kaydı “Northwest Passage” (Intuition)

1997 Cesar Camargo Mariano ve beraberinde Dianne Reeves, Ivan Lins e Michael Brecker ile turne

1997-günümüze kadar Oregon ile turne

1998 Michael Philip Mossman ve beraberinde Kenny Drew Jr. ile albüm kaydı “Mama Soho” (TCB)

1999 Paquito D’Rivera ile albüm kaydı “Tropicana Nights” (Chesky) –LATIN GRAMMY ÖDÜLLÜ

1999 Patricia Barber ile albüm kaydı “Café Blue” (Blue Note)

2000 Andy Narell ile albüm kaydı “Fire in the Engine Room” (Heads Up)

2000 Oregon ve Moskova Tchaikovsky Orkestrası ile albüm kaydı “Oregon in Moscow” (Intuition) GRAMMY ÖDÜLÜ ADAYLIĞI

2000 Paquito D’Rivera ile albüm kaydı “Live at the Blue Note” (Half Note) LATIN GRAMMY ÖDÜLLÜ

2001 Berklee Müzik Okulunda Profesörlük unvanı aldı

2001 Donato Poveda ile albüm kaydı “Bohemio Enamorado” GRAMMY ÖDÜLÜ ADAYLIĞI

2001 Paquito D’Rivera ile birlikte "Calle 54" filminde yer aldı (Miramax)

2001 Paquito D’Rivera ile birlikte “Calle 54” film müziği albüm kaydı (Blue Note) LATIN GRAMMY ÖDÜLÜ ADAYLIĞI

2001 Oregon ile albüm kaydı “Live at Yoshi’s” (Intuition)

2002 Romero Lubambo ve Cesar Mariano ile albüm kaydı “Rio de Janeiro Underground” (Aosis)

2002 Dave Leibman, Don Braden ve Dan Moretti ile albüm kaydı “Latin Genesis” (Whaling City Sound)

2003 Paquito D’Rivera, Claudio Roditi ve the WDR Big Band ile albüm kaydı “Big Band Time” (Universal Latino)

2003 Randy Brecker ile birlikte, Caribbean Jazz Project ile albüm kaydı “Birds of a Feather” (Concord) GRAMMY ÖDÜLÜ ADAYLIĞI

2004 Jon Weber ve beraberinde Gary Burton, Paul McCandless, Eric Alexander, Avishai Cohen ve Nils Henning Orsted Pederson ile albüm kaydı “Simple Complex” (2nd Century Jazz)

2004 Patricia Barber ve beraberinde Dave Douglas ile albüm kaydı “Modern Cool” (Blue Note)

2005 Diane Schuur ve beraberinde The Caribbean Jazz Project ve Oscar Castro Neves ile albüm kaydı “Schuur Fire” (Concord)

2005 Caribbean Jazz Project ile iki CD'lik canlı konser kaydı “Here and Now: Live In Concert” (Concord) GRAMMY ÖDÜLLÜ

2005 Oregon ile albüm kaydı “Prime” (Cam Jazz)

2006 Caribbean Jazz Project ile albüm kaydı “Mosaic” (Concord)

2006 Sonia Rosa ve beraberinde Cesar Mariano, Oscar Castro Neves ve Ivan Lins ile albüm kaydı “De Pois Nosso Tempo”

2006 Cathy Richardson ile albüm kaydı “Delusions of Grandeur”

2007 Andy Narell ve beraberinde Mike Stern ve Luis Conte ile albüm kaydı

2007 Joe Gallardo ve the NDR Big Band ile albüm kaydı “Latin Jazz Latino” (Cam Jazz)

2007 Romero Lubambo ve Cesar C. Mariano ile albüm kaydı “Love Dance” (Aosis)

2007 Paquito D’Rivera Quintet ile albüm kaydı ve orijinal besteler ve düzenlemeler “Funk Tango” GRAMMY VE LATIN GRAMMY ÖDÜLLÜ

2007 Oregon albümü "Deep Six" için yaptığı orijinal besteleri/ düzenlemeleri için En İyi Enstrümantal Beste dalında Grammy Ödülüne aday gösterildi.

2007 Oregon ile albüm kaydı “1000 Kilometers” (Cam Jazz) GRAMMY ÖDÜLÜ ADAYLIĞI

2009 Andy Narell ve beraberinde Relator ile albüm kaydı “University of Calypso” (Heads Up)

2009 Michael Philip Mossman ve beraberinde Juan Pablo Torres ve the WDR Big Band “Misa Afro-Cubana” ile albüm kaydı (Pa’Ti Pa’Mi)

2009 Fred Simon ve beraberinde Paul McCandless ve Steve Rodby ile albüm kaydı “Since Forever” (NAIM)

2010 Oregon ile albüm kaydı ve orijinal beste ve düzenlemeler “In Stride” (Cam Jazz)

2011 Arturo Sandoval ve the WDR Big Band ile albüm kaydı “Mambo Nights” (Connector)

2012 Grace Kelly ile albüm kaydı “Live at Scullers” (Pazz Productions)

2012 Oregon ile albüm kaydı “Family Tree” (Cam Jazz)

2013 Greg Abate Quartet ile albüm kaydı “Motif” (Whaling City Sound)

2014 Paquito D’Rivera ile albüm kaydı “Jazz Meets the Classics” LATIN GRAMMY ÖDÜLLÜ

2015 Phil Woods ile albüm kaydı “Kindred Spirits Live at Chan’s” (Whaling City Sound)

2015 Oregon ve Jim McNeely'nin yer aldığı the HR Big Band ile albüm kaydı (Cam Jazz'in yakında çıkacak albümü)