Die Wiener Strauss Company

Die Wiener Strauss Company

  • Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi (Barış salonu)
  • 2015-05-02 , Cumartesi / 20:00
  • ?Bilet Fitayları:  30 TL, 20 TL
  • Jacqueline Roscheck, I.  Keman
  • Celine Roscheck, II. Keman
  • Johann Ratschan, Viyola
  • Wilhelm Pflegerl, Viyolonsel
  • Martin Rainer, Klarnet

PROGRAM:

W. A. Mozart                    Klarinettenquintett A Dur, KV 581   

1. Allegro

2. Larghetto

3. Menuetto – Trio I -/Trio II

4. Allegretto con variazioni

****** ARA*****

Franz Lehar                       Nechledil Marsch

Johann Strauss                  Amphion Klänge Walzer
                                         Tritsch, Tratsch, Polka schnell

Josef Lanner                     Hans Jörgl Polka

Georges Boulanger           Pizzicato Walzer

Johann Strauss                  Wiener Blut, Walzer

 

DIE WIENER STRAUSS COMPANY

Wiener Strauss Company farklı formasyonlarda (duo, yaylılar topluluğu, üflemeli çalgılar topluğu, bateri ve piyano) oda müziği icra etmektedir.

Topluluk Avusturya’nın bir çok kentinde konser vermiş ve bunun yanı sıra  Bregenz ve Passau Festivali’nde, Viyana’da Müzik Dostları Cemiyeti ve  Uluslararası Pleyel Vakfı adına sahne almışlardır. Yurt dışında da Uluslararası Santorini Oda Müziği Festivali, St. Gallen Festivali İsviçre’de, İtalya’da, Norveç’te, Birleşik Arap Emirlikleri’nde (Dubai’de) konserler vermiş ve bir Brezilya turnesi gerçekleştirmiştir. 2015’te yine Brezilya’da Francisco Beltrao Festivali’nin konuğu olarak konserler verecek olan topluluğun repertuarı klasik ve romantik döneme ait ve çağdaş eserlerden oluşmaktadır.

Wiener Strauss Company üyeleri Viyana Müzik Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır: Grup ünlü Strauss Dyanstie’nin ve de Lanner‘in izlerini takip etmekte ve aynı zamanda kendisini Leonard Bernstein, Cole Porter, Andrew Lloyd Webber gibi dünya müzikalleri bestecilerinin eserlerine ve de klasik oda orkestrası literatürüne adamakta ve de tabi ki Wiener Salon müziğini de göz ardı etmemektedir.

Topluluğun üyeleri çeşitli Viyana’lı orkestralarda da çalmaktadır ve yolları da kimi zaman Nikolaus Harnoncourt, Georg Pretre, Vladimir Fedosejev, Fabio Luisi, ve Franz Welser Möst gibi şeflerle kesişmiştir.