BİLET AL
Hakan Aysev ve MBB Kent Orkestrası

Hakan Aysev ve MBB Kent Orkestrası

  • Soli Pompeiopolis , Mezitli
  • 2015-05-09, Cumartesi/ 20:00
  • Forum Sanatçılar Meydanı
  • 2015-05-10, Pazar/ 18:00
  • ?Ücretsiz

Hakan AYSEV 

Eğitimine 1981 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı'nda başladı. 1987'de 6. Belvedere Şan Yarışması'nda En İyi Genç Şarkıcı ödülünü alarak final konserine katıldı. 1988'de mezun olduktan sonra Viyana'ya gitti ve Mozart'ın Cosi fan tutte Operasındaki Ferrando rolü ile Avusturya, Hollanda ve Almanya'da turneye çıktı.1989 yılının temmuz ayında Salzburg Festivali kapsamında Haydn'ın Acis ve Galatea, Offenbach'ın Les Bavardes operalarında başrolü seslendirdi. Eylül ayında Viyana Devlet Operası'na giren sanatçı , aynı yıl aralık ayında R.Strauss'un Rosenkavalier operasındaki tenor rolü ile sahneye ilk kez çıktı. 1990 yılında Viyana Devlet Operasının kadrolu sanatçısı oldu. Bu arada Luciano Pavarotti'nin ögrencisi oldu. Zaten Luciano Pavarotti'ye benzediği için Türk Pavarotti olarak anılmaktadır. 1991 yılında Koblenz Devlet Operasına katıldı ve birçok eserde rol aldı.

1992'de Katia Ricciarelli ile opera-gala konseri verdi. 1995-1997 yılları arasında Darmstadt Devlet Operasında majör rolleri üstlendi.

1997'nin Mart ayında Norveç'te Rigoletto, Ağustosta Fransa'da Carmen operalarında sahneye çıktı. Sanatçı bugüne kadar Düsseldorf, Texas, Basel, Bern, Heilderberg operalarında da misafir sanatçı olarak yer aldı. Ayrıca 1997'de Verdi/Requiem'in CD kaydını yaptı.

1998'de Frankfurt'ta ikinci CD kaydını yaptı. Fransa'da Wozzec operasında yer aldı. Basel'de Othello operasında yer aldı.Bulutsuzluk Özlemi ile rock-opera konserini gercekleştirdi. 1999'da Tiflis Senfoni Orkestrası eşliğinde Ağrı Dağı Efsanesi'nde rol aldı. 5. ve 6. Bilkent Anadolu Müzik Festivali'ne solist olarak katıldı. 2000-2002 yıllarında İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde Müdür ve Genel Sanat Yönetmenliği yaptı.

2005 yılında Buenos Aires Teatro Colon'da König Kandaules operasında başrol oynadı. Barcelona Senfoni Orkestrası eşliğinde Beethoven'ın 9. Senfoni'sini seslendirdi.

Hakan Aysev halen İstanbul Opera ve Balesi sanatçısı olarak gorevini sürdürmektedir.

Hakan Aysev ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası

M.B.B. Kent Orkestrası, 2000 yılında, Belediye Bandosu kadrosu kapsamında, özverili çalışmaları ile hayata geçirilmiştir. Bando enstrümanları ile güncel pop, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği ezgileri enstümantal olarak icra edilmiştir. 2010 yılı hizmet alımı çerçevesinde , bünyesine bay ve bayan solistler de katarak kadrosunu daha da güçlendirmiştir.

Yine 2015 yılı hizmet alımı kapsamında bünyesine, alt yapı enstrümanları (Gitar, bas gitar, klavye, bateri vs) icra eden müzisyenleri katarak ve ayrıca solist kadrosunu da zenginleştirerek bugünki dinamik yapısına kavuşturulmuştur.

Şu anki kadrosu; Obua, klarnet, saksafon, trompet ve altyapı enstrümanları icra eden 8 müzisyen, 4 bayan, 1 erkek solist ve orkestra şefi olarak 14 kişidir. M.B.B. Kent Orkestrası güncel yerli, yabancı pop, klasik, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği ezgilerini solistli olarak icra etmektedir. İhtiyaç halinde Belediye Konservatuvarı'ndan keman, kanun ve perküsyon enstrümanları icracılarını da takviye olarak almaktadır.

M.B.B. Kent Orkestrası M.B.B. Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı'na bağlı olarak çalışmaktadır. Misyonumuz, M.B.B. Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz Bey'in destekleri, Kültür ve Turizm Daire Başkanı sayın Aşkın Günay Bey'in görevlendirmeleri ile kültür ve sanat etkinliklerini bölgemiz halkına sunmak ve M.B. Belediyesi'ni en iyi şekilde temsil etmektir...