MBB Kent Orkestrası

MBB Kent Orkestrası

  • Marina Amfi Tiyatro
  • 2015-05-01, Cuma / 20:00
  • Uray caddesi (M.B. Belediye Binası Önü)
  • 2015-05-08, Cuma / 18:00
  • ?Ücretsiz

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası

M.B.B. Kent Orkestrası, 2000 yılında, Belediye Bandosu kadrosu kapsamında, özverili çalışmaları ile hayata geçirilmiştir. Bando enstrümanları ile güncel pop, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği ezgileri enstümantal olarak icra edilmiştir. 2010 yılı hizmet alımı çerçevesinde , bünyesine bay ve bayan solistler de katarak kadrosunu daha da güçlendirmiştir.

Yine 2015 yılı hizmet alımı kapsamında bünyesine, alt yapı enstrümanları (Gitar, bas gitar, klavye, bateri vs) icra eden müzisyenleri katarak ve ayrıca solist kadrosunu da zenginleştirerek bugünki dinamik yapısına kavuşturulmuştur.

Şu anki kadrosu; Obua, klarnet, saksafon, trompet ve altyapı enstrümanları icra eden 8 müzisyen, 4 bayan, 1 erkek solist ve orkestra şefi olarak 14 kişidir. M.B.B. Kent Orkestrası güncel yerli, yabancı pop, klasik, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği ezgilerini solistli olarak icra etmektedir. İhtiyaç halinde Belediye Konservatuvarı'ndan keman, kanun ve perküsyon enstrümanları icracılarını da takviye olarak almaktadır.

M.B.B. Kent Orkestrası M.B.B. Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı'na bağlı olarak çalışmaktadır. Misyonumuz, M.B.B. Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz Bey'in destekleri, Kültür ve Turizm Daire Başkanı sayın Aşkın Günay Bey'in görevlendirmeleri ile kültür ve sanat etkinliklerini bölgemiz halkına sunmak ve M.B. Belediyesi'ni en iyi şekilde temsil etmektir...?