9. mersin uluslararası müzik festivali basın toplantısı 06 mayıs 2010 perşembe günü gerçekleştirildi

9. mersin uluslararası müzik festivali basın toplantısı 06 mayıs 2010 perşembe günü gerçekleştirildi

20 Mayıs - 03 Haziran 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Festivalin Basın Toplantısı 06 Mayıs 2010 Perşembe günü saat 11.00'de yapıldı. Mersin'in özgün mekânlarından İçel Sanat Kulübü Nevit KODALLI Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Mersin Valisi Hüseyin AKSOY, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit ÖZCAN, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. K. Süha AYDIN ve geniş bir davetli topluluğu katıldı. Basın Toplantısı MDOB Yaylı Çalgılar Dörtlüsü’nün müzik dinletisi ile başladı.

Basın toplantısında Toroslar Belediye Başkanı Hamit TUNA, Mezitli Belediye Başkanı Av. Uğur YILDIRIM, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim GENÇ, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ, Akdeniz Belediyesi'ni temsilen Bedrettin GÜNDEŞ yer aldı. Mersinimizin çok değerli basın mensuplarının yanı sıra toplantıda Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürü Hasan ALPTEKİN, İçel Sanat Kulübü Başkanı Teoman SUNGUR, sponsor temsilcileri, Festival Yürütme Kurulu Başkanı Faik BURAKGAZİ, Başkan Yardımcısı Prof. E. Berika İPEKBAYRAK olmak üzere Festival Yürütme Kurulu üyeleri ve Festival Sanat Yönetmeni Remzi BUHARALI hazır bulundular.

Katılımın oldukça yüksek olduğu ve basın bülteninin de yayınlandığı toplantı sonrasında İçel Sanat Kulübü bahçesinde yenen öğlen yemeği son derece sıcak bir atmosferde geçti.

Aynı gün saat 15.00'te Festival Ofisinde Sivil Toplum Kuruluşları için bir toplantı düzenlendi. Festivalin Sanat Yönetmeni Remzi BUHARALI her iki toplantıda da bu yılki program hakkında bilgi verdi.