Cazın Enstrümanları

Cazın Enstrümanları

Atilla Şentin

1965 yılında Ankara Devlet Konservatuvarının açmış olduğu sınavı kazanan Atilla Şentin  Hayrullah Duygu ve Aykut Doğansoy ile çalışarak öğrenimini tamamladı. 1973 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın açmış olduğu sınavı kazanarak klarinet üyesi oldu. 1975 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünü başarı ile bitiren Atilla Şentin klarinet için yazılmış pek çok eseri değişik orkestralarla seslendirmiştir.

Bu arada oda müziği çalışmalarını da Ankara Nefesli Sazlar Beşlisi ile sürdüren Şentin yurtiçi ve yurtdışı birçok konsere katıldı.

Atilla Şentin klarinet ve alto saksafon çalışmalarını birlikte yürüterek çeşitli resitaller ile yurtiçi ve yurtdışında konserler vermiştir.

2009–2010 konser sezonunda Ali Aykaç`ın Atilla Şentin için yazmış olduğu saksafon ve piyano için “Milenium Rapsody” adlı eseri Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’yla seslendirmiştir. Sanatçı halen bu orkestranın klarinet grup şef yardımcısı görevini sürdürmektedir.      

Bilgehan Erten

1963 te Ankara’da doğdu,1983 te Ankara Devlet Konservatuvarı  Keman bölümünden mezun oldu ve aynı yıl Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda Keman Sanatçısı olarak göreve başladı.

Okul yıllarından itibaren tuşlu çalgılara yoğun ilgi duyan sanatçı Asya minör, Durul Gence Dörtlüsü ve Anadolu Yaylı Çalgılar Dörtlüsü ile yurt dışında çeşitli etkinliklerde görev almıştır.

Sanatçı halen CSO da 1.keman gurubunda görevini sürdürmektedir.