Festival Destekçilerine Teşekkürlerini Sundu

Festival Destekçilerine Teşekkürlerini Sundu

10. Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nin açılış töreni dün akşam Mersin Kültür Merkezi’nin Şeref Salonu’nda gerçekleştirildi. Mersin’in önde gelen isimlerinin katılımıyla dikkat çeken gecede festivale destek veren tüm kurumlara plaket takdim edildi.

Sunuculuğunu Festival Sanat Yönetmeni Remzi Buharalı’nın yaptığı gece, festival kapsamında bu yıl ilki düzenlenen “Mersin, Portakal Çiçeğine Müzik Arıyor” beste yarışmasını kazanan Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Bölümü öğrencisi Melis Öztoprak’ın  “Turuncu Düşler” eserinin barkovizyonda izleyiciye sunulması ile başladı.

Festival Yürütme Kurulu Başkanı Faik Burakgazi, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ve Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu yaptıkları konuşmalarda  Mersin şehrinin hak ettiği şekilde yansıtılabilmesi için gereken çalışmalara, kültür-sanat alanında yapılacak çalışmaların önemine ve festivalin 10 yıllık yolculuğunda verilen desteğe ve yapılan paylaşımlara vurgu yaptılar.

Törenin sonunda festivale destek veren tüm resmi kurumlar, belediyeler, odalar, sponsorlar, hizmet sponsorları ve dernekler’in temsilcilerine teşekkür plaketi sunuldu.

10. Mersin Uluslararası Müzik Festivali