Kanlıdivane?de Sahne Alan Pinhani Grubu Muhteşem Bir Konser Verdi

Kanlıdivane?de Sahne Alan Pinhani Grubu Muhteşem Bir Konser Verdi

10. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 15 Mayıs 2011 Pazar günü tarih ve doğa harikası Kanlıdivane’de gerçekleşen Pinhani konserinde 2.000 kişiye ev sahipliği yaptı.

Saat 17.00'de başlayan ve açık havada gerçekleşen konserde gençlerin sevgilisi Pinhani, izleyenlere muhteşem bir müzik ziyafeti verdi. Büyük bir ilgi ile izlenen konser hava kararmadan sona erdi.

Pinhani Grubu’nun üyeleri Sinan Kaynakçı (vokal, gitar, alto saksafon) Akın Eldes (gitar) Zeynep Eylül Üçer (basgitar) Hami Ünlü (davul) Selim Aydın (klavye, gitar) ve Cem Aksel (davul) konserde ‘Zaman Beklemez, Yansın, Yalnızlık, Düğün, Seni Bana Anlatır ve Yıldızlar’ gibi eserleri seslendirdi.

2006 yılında “İnandığı Masallar” adlı ilk albümleriyle büyük bir çıkış yaparak zirveye tırmanan grup, 7’den 70’e tüm müzikseverlerin beğenisini kazandı. Bugüne kadar gerçekleştirdikleri konserlerin yanı sıra dizi film müzikleri ile de başarılı çalışmalara imza atan Grup, yeni çalışmalarıyla gelecekte de hayranlarına unutulmaz eserler sunacaklarının müjdesini veriyor.

2007 yılında Avrupa’nın saygın festivallerinin yer aldığı Avrupa Festivaller Birliği’ne (EFA) kabul edilen Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Sanat Etkinlikleri Derneği organizasyonu, Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve Mersin’deki sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Festivalin Yürütme Kurulu Başkanlığını Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Faik Burakgazi, sanat yönetmenliğini ise Devlet Opera ve Balesi eski genel müdürü Remzi Buharalı üstleniyor.

10. Mersin Uluslararası Müzik Festivali