Tarsus TRT Solistleri İle Coştu

Tarsus TRT Solistleri İle Coştu

10.Mersin Uluslararası Müzik Festivali, TRT Halk Müziği Solistleri Meliha Güneş ve Mehmet Seske’yi 12 Mayıs 2011 Perşembe günü saat 20.00'de Tarsus 75. Yıl Kültür Merkezi’nde keyifli bir konserle sevenleri ile buluşturdu.

Konserin ilk bölümünde TRT saz ekibi müzisyenlerinden Metin Altun, Aslan Akyol, Ferhat Erdem, Ertuğrul Güney ve Burhan Şahin ile solist Mehmet Seske dinleyenlerine coşkulu dakikalar yaşattı.

Konserin ikinci bölümünde ise solist Meliha Güneş, saz ekibi eşliğinde Türk Halk Müziği eserleriyle sevilen türküleri seslendirirken 600 kişiden oluşan izleyici korosu ilgiyle kendisine eşlik etti.

Geleneksel Türk Halk Müziği icrasını ve türkülerimizi keyifle dinleyenlerine sunan TRT solistleri bu akşam 20:00 da Toroslar Belediyesi 3 Ocak Spor Kompleksinde ücretsiz vereceği konserle sevenleri yeniden ile buluşacak.

2007 yılında Avrupa’nın saygın festivallerinin yer aldığı Avrupa Festivaller Birliği’ne (EFA) kabul edilen festival, Sanat Etkinlikleri Derneği organizasyonu, Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve Mersin’deki sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Festivalin Yürütme Kurulu Başkanlığını Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Faik Burakgazi, sanat yönetmenliğini ise Devlet Opera ve Balesi eski genel müdürü Remzi Buharalı üstleniyor.

10. Mersin Uluslararası Müzik Festivali