La Companina Latina Mersinena Coşturdu

La Companina Latina Mersinena Coşturdu

Uluslararası Mersin Müzik Festivali, 10. yıl açılış öncesi kutlamaları kapsamında gerçekleşen konserler büyük ilgi görüyor.

Festival’in 1 Mayıs’taki resmi açılışından önce Forum Mersin AVM’de bir konser veren La Companina Latina Mersinena, latinajazz stilinden örnekler sundu.

26 Nisan Salı günü (bugün) saat 19.30’da Pozcu Barış Parkı’nda da konser verecek olan grup Mersinli sanatseverlere festival coşkusu yaşatacak. Heykeltıraş, öğretmen, müzik eğitmenleri ve opera sanatçılarından oluşan grup, seslendirecekleri nostaljik ve güncel parçalarla festival öncesinde şehirde farklı bir enerjinin adresi olacak.

2007 yılında Avrupa’nın saygın festivallerinin yer aldığı Avrupa Festivaller Birliği’ne (EFA) kabul edilen Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 1 Mayıs 2011 Pazar günü, Avrupa’nın en ünlü orkestralarından Festival Strings Lucerne konseriyle başlayacak.

Sanat Etkinlikleri Derneği organizasyonu ve Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve Mersin’deki sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile gerçekleştirilen Festivalin Yürütme Kurulu Başkanlığını, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Faik Burakgazi, sanat yönetmenliğini ise Devlet Opera ve Balesi eski genel müdürü Remzi Buharalı üstleniyor.

  • Bilgi için
  • Renan Yıldırım
  • Per İletişim Danışmanlığı
  • Tel: 0212 291 01 52, 0530 781 74 78

10. Mersin Uluslararası Müzik Festivali