Operanın Eğlenceli Dünyası Mersinlileri Büyüledi

Operanın Eğlenceli Dünyası Mersinlileri Büyüledi

3 Basses Topluluğu Orkestra şefi İbrahim Yazıcı'nın piyanosu eşliğinde 10. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında, 16 Mayıs 2011 Pazartesi günü saat 20.00'de  Mersin Kültür Merkezi’nde verdiği konserlesanatseverlere  keyifli dakikalar yaşattı.

20 yılı aşkın süredir Ankara, İstanbul ve İzmir Devlet Operaları’nda solist sanatçı olarak görev yapan Tuncay Kurtoğlu, Tevfik Rodos ve Zafer Erdaş’ın bir araya gelerek kurduğu “3 Basses”, İbrahim Yazıcı'nın piyano ile yaptığı eşlikle birinci bölümde Verdi’nin “Simon Boccanegra” ve “Don Carlo”, Rossini’nin “Sevil Berberi”, Bizet’nin “La Jolie Fille De Perth”, Gounod’nun “Faust” Mozart’ın “Figaronun Düğünü” ve “Don Giovanni”, Puccini’nin La Boheme operalarından bölümler sundu.

Yine orkestra şefi İbrahim Yazıcı’nın  piyanoda eşlik ettiği konserin ikinci bölümünde ise Mozart’ın “Saraydan Kız Kaçırma” ve “Don Giovanni”, Leigh’in  “Mançalı Don Kişot” operalarından bölümler sunarken finalde “Anan Varmidur” türküsünü operaya uyarlayan grup dinleyicilerden tam puan aldı.

Her iki bölümde birer solo piyano eseri seslendiren İbrahim Yazıcı’nın da yer yer sesiyle eşlik ettiği konserde grup üyelerinin sergilediği oyunculuk performansı izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

10. Mersin Uluslararası Müzik Festivali