Müzikalin Sesleri Ve Cazın Enstrümanlarından Muhteşem Performans

Müzikalin Sesleri Ve Cazın Enstrümanlarından Muhteşem Performans

10. Mersin Uluslararası Müzik Festivali görkemli açılış konserinin ardından, 3 Mayıs akşam Mersin Üniversitesi Uğur Oral Kültür Merkezi’nde “Müzikalin Sesleri / Cazın Enstrümanları” adlı ikinci konseri ile sanatseverlere keyifli dakikalar yaşattı.

Konserin birinci bölümünde Mersin Devlet Operası’nın önde gelen isimleri Bengi İspir Özdülger (soprano), Nazlı Alptekin (soprano) ve Hasan Alptekin (bas), piyanoda Fügen Yiğitgil eşliğinde gerçekleştirdikleri programlarında ünlü operalardan ve müzikallerden özenle seçtikleri eserleri ve sevilen türkülerimizi seslendirdiler.

İkinci bölümde ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası müzisyenleri Atilla Şentin (saksafon) ve Bilgehan Erten (piyano) caz müziğinin seçkin örneklerinin yanı sıra Türk Halk Müziği’nin cazla harmanlanmış parçalarından örnekler sundular.

1 Mayıs’ta Festival Strings Lucerne Oda Orkestrası’nın konseriyle açılan ve 17 Mayıs’a kadar sürecek olan 10. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, toplamda 10 konsere ev sahipliği yaparken, izleyicilerini Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Golden Horn Brass ve TRT THM solistlerinin ücretsiz konserleriyle de buluşturacak.

10. Mersin Uluslararası Müzik Festivali